POLECAMY


Wypoczynek w górach

Hotel Kopieniec**** Fizjo- Med & SPA położony jest w malowniczej miejscowości Murzasichle kilka kilometrów od Zakopanego - stolicy polskich gór. Murzasichle to piękna, turystyczna miejscowość usytuowana na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, znajdująca się na wysokości 820–950 m n.p.m. Bliskość Zakopanego, jak i Bukowiny Tatrzańskiej sprawia, iż nasz hotel stanowi świetną bazę wypadową w różne części Podhala oraz zapewnia idealny weekendowy wypoczynek w górach. Prócz atrakcji oferowanych w naszym obiekcie zachęcamy naszych Gości do korzystania z szerokiej oferty atrakcji turystycznych dostępnych w naszym regionie. Między innymi nasz hotel znajduje się blisko:

  • Licznych wyciągów narciarskich
  • Basenów termalnych
  • Tatrzańskiego Parku Narodowego
  • Atrakcyjnych szlaków turystycznych
  • Zabytków- muzea, szlaki architektury drewnianej, kościoły
  • Krakowa i Wieliczki (około 100km)

Nasz personel z chęcią wskaże Państwu co w naszym regionie warto zobaczyć i gdzie się udać, by miło spędzić czas.

Warto podążyć tym szlakiem

Kopieniec jest szczytem o wysokości 1328 m n.p.m. Nazwa góry wywodzi się z gwary podhalańskiej i oznacza kształt podobny do kopca. Masyw zbudowany jest z wapieni i dolomitów środkowego triasu. Niegdyś wchodził w skład Hali Kopieniec i był wypasany aż po wierzchołek. Ze szczytu Kopieńca podziwiać można  barwną panoramę Tatr. Oczom turystów ukazuje się niepowtarzalny widok na Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie.

Hala Kopieniec, określana szerzej Halą Skupniową, to dawna hala pasterska położona na wysokości 1250–1328 m n.p.m. Obecnie ma tam miejsce wypas kulturowy, czyli wypasanie bydła oraz owiec na chronionym obszarze parku narodowego. 

Polecamy

Spływ Dunajcem

Na Państwa życzenie możemy zorganizować wycieczkę na Spływ Dunajcem, podczas której będą mogli Państwo podziwiać górskie krajobrazy. W programie również zamek w Niedzicy, zapora w Czorsztynie i Kościółek w Dębnie.

Transport -Lotnisko

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, w przypadku potrzeby transferu z lotniska do hotelu.

 

Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do kontaktu z Recepcją Hotelową.