POLECAMY


Zabiegi lecznicze

Specjalizacja Rodzaj zabiegu Wymagana konsultacja Czas trwania Cena
Kinezyterapia Kinezyterapia indywidualna

Działanie: Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu. Główym celem tej terapii jest przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn, poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni oraz kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych. W przypadku kinezyterapii indywidualnej ćwiczenia dobrane są dla potrzeb danego pacjęta.

Wskazania: Kinezyterapia stosowana jest w zespołach bólowych lub ograniczeniu ruchomości kręgosłupa i stawów, dyskopatiach i zmianach zwyrodnieniowych, zanikach mięśniowych, niedowładach kończyn na tle zmian zwyrodnieniowych, pourazowych lub neurologicznych, wadach postawy oraz przewlekłych schorzeniach kardiologicznych i układu oddechowego.

Tak 30-40 min. 50 zł
Kinezyterapia Kinezyterapia grupowa

Działanie: Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu. Główym celem tej terapii jest przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn, poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni oraz kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych. W przypadku kinezyterapii grupowej ćwiczenia wykonywane są w kilu osobowej grupie w celu ogólnousprawniającym.

Wskazania: Kinezyterapia stosowana jest w zespołach bólowych lub ograniczeniu ruchomości kręgosłupa i stawów, dyskopatiach i zmianach zwyrodnieniowych, zanikach mięśniowych, niedowładach kończyn na tle zmian zwyrodnieniowych, pourazowych lub neurologicznych, wadach postawy oraz przewlekłych schorzeniach kardiologicznych i układu oddechowego.

Nie 30 min. 25 zł / os.
Kinezyterapia Terapia manualna

Działanie: Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. Do metod zalicza się mobilizacje, manipulacje, masaż, stretching oraz neuromobilizację.

Wskazania: Stosowana jest w zaburzeniach funkcjonalnych układu ruchu, stawów, mięśni, powięzi, więzadeł oraz nerwów. Szeroki wachlarz metod pozwala na odpowiednie dobranie terapi względem potrzeb pacjęta.

Tak 30-40 min. 80 zł
Kinezyterapia Taping

Działanie: Metoda leczenia poprzez aplikację na ciele, w ściśle określony sposób, nierozciągliwego lub elastycznego plastra. W zależności od rodzaju, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie.

Wskazania: Terapia ta ma szerokie zastosowanie, jednak najczęściej sprawdza się w rehabilitacji ortopedycznej. Pomaga również w leczeniu blizn, porażenia nerwów oraz redukowaniu opuchlizn.

Tak   45 zł
Fizykoterapia Ultradźwięki

Działanie: Fale dźwiękowe hamujące procesy zapalne w organizmie. Mają działanie przeciwbólowe oraz zmniejszają napięcie mięśniowe i nerwowe.

Wskazania: Stosowane przy bólach pleców i dolnego odcinka kręgosłupa. Znajdują zastosowanie w leczeniu ostróg piętowych oraz nerwobólach.

Tak 10 min. 35 zł
Fizykoterapia Laseroterapia (laser wysokoenergetyczny)

Działanie: Terapia laserem odznacza się wysoką efektywnością leczenia. Polega na wykorzystaniu bezpośredniego działania wiązki laserowej na procesy tkankowe bez ich uszkodzenia. Laser głęboko przenika do tkanek naszego organizmu.

Wskazania: Głównie zastosowania znajduje się w poprawie gojenia urazów mięśni, ścięgien, owrzodzeń i odleżyn. Dzięki wysokiej efektywności laseroterapię stosujemy również przy leczeniu obrzęków i krwiaków, zmniejszeniu blizn i żylaków.

Tak 15 min. 35 zł
Fizykoterapia Fala uderzeniowa

Działanie: Urządzenie generuje radialne fale uderzeniowe które rozdrabniają i rozpuszczają złogi wapniowe w ścięgnach, poprawiając w ten sposób ukrwienie i przemianę materii lub obniżają napięcie w tkankach, przyśpieszając ich regenerację.

Wskazania: Falę uderzeniową, stosuje się m.in. przy leczeniu łokcia tenisisty, golfisty, ostrogi piętowej, syndromu bolesnego ramienia czy zapalenia ścięgna Achillesa. Wykorzystywana jest również w przypadku halluksów, stawów rzekomych, w bólach odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Ze względu na swoja skuteczność ma szerokie zastosowanie w medycynie sportowej.

Tak 15 min. 70 zł
Fizykoterapia Pole magnetyczne, Magnetronik

Działanie: Dzięki swoim właściwościom pole magnetyczne przenika przez cały organizm człowieka. Dzięki temu wpływa na proces kostnienia w złamaniach. Poprawia ukrwienie i przyśpiesza gojenie ran.

Wskazania: Stosowany przy leczeniu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów. Dodatkowo przyśpiesza proces kostnienia i wchłaniania krwiaków. Pole magnetyczne pozytywnie wpływa na leczenie ran pooperacyjnych, oparzeniowych oraz chroniczne zapalenie zatok.

Tak 15 min. 30 zł
Fizykoterapia Lampa Q.Light

Działanie: Lampa do terapii światłem spolaryzowanym i do koloroterapii z systemem wymiennych filtrów. Poprawia mikrokrążenie w naświetlanej części ciała oraz wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwbólowe.

Wskazania: Może być stosowana w leczeniu osteoporozy, zwyrodnieniach stawów i dysfunkcjach narządu ruchu.

Nie 10-15 min. 25 zł
Fizykoterapia Lampa Lumina

Działanie: Służy do naświetlań danej okolicy ciała promieniami podczerwonymi lub widzialnymi. Wnikając w tkanki powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, wzmożenie ukrwienia i przemiany materii.

Wskazania: Wywiera pozytywny wpływ na bóle dyskopatyczne i zwyrodnieniowe. Stosowana również w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych oraz leczenia blizn i trudno gojących się ran.

Nie 10-15 min. 25 zł
Fizykoterapia Elektrostymulacja

Działanie: Elektrostymulacja nerwów i mięśni za pomocą elektord. Wywoływany jest skurcz mięśni podobny do tego, który następuje w wyniku ćwiczeń fizycznych.

Wskazania: Stosowana często przy uszkodzonych i odnerwionych mięśniach. Dodatkowo poprawia dotlenienie, ukrwienie i odżywienie skóry.

Tak 20 min. 30 zł
Fizykoterapia Tens

Działanie: Zabieg z dziedziny elektroterapii wywołujący efekt przeciwbólowy. Stosowany do leczenia objawowego, w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych.

Wskazania: Stany pourazowe, zespoły korzeniowe, choroby reumatyczne, zapalenia nerwów.

Tak 20 min. 30 zł
Fizykoterapia Prąd galwaniczny

Działanie: Zabieg elektryczny, w którym wykorzystuje się prąd stały. Za pomocą dwóch elektrod rozmieszczanych na ciele otrzymujemy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przekrwienne.

Wskazania: Galwanizację najczęściej stosujemy przy nerwobólach i zaburzeniach krążenia obwodowego. Znajduje również zastosowanie przy porażeniach i zespołach bólowych kręgosłupa.

Tak 20 min. 25 zł
Fizykoterapia Prąd Traberta

Działanie: Trabert jest rodzajem prądu, który wywołuje drżenie mięśni zmniejszając ich napięcie, co zwiększa efekt przeciwbólowy prądu.

Wskazania: Ten rodzaj prądu znajduje zastosowanie w leczeniu zespołów bólowych poszczególnych odcinków kręgosłupa, reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Tak 20 min. 25 zł
Fizykoterapia Prądy diadynamiczne

Działanie: Diadynamik wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Stosowane są różne rodzaje tego prądu, które głównie poprawiają ukrwienie i wpływają na lepsze wchłanianie obrzęków.

Wskazania: Do najważniejszych wskazań do stosowania prądów diadynamicznych należą choroby reumatyczne, zaniki mięśniowe, nerwobóle oraz osteoporoza.

Tak 20 min. 25 zł
Fizykoterapia Prądy interferencyjne Tak 20 min. 30 zł
Fizykoterapia Prądy Kotza

Działanie: Często stosowane w rehabilitacji oraz odnowie biologicznej i sporcie jako forma wspomagania treningu siłowego i wytrzymałościowego.

Wskazania: Wykorzystywane przy leczeniu zaników mięśniowych wynikających z długotrwałego unieruchomienia. Efektywne również w treningu i stymulacji mięśni.

Tak 20 min. 30 zł
Fizykoterapia Diatermia krótkofalowa

Działanie: Zabieg polegający na wytwarzaniu, przy pomocy pola elektrycznego bądź magnetycznego, ciepła wewnątrz tkanek. W okolice, które poddaje się rehabilitacji, przykłada się elektrody, a przepływający prąd rozgrzewa, łagodzi ból i rozluźnia.

Wskazania: Stosowany w stanach zapalnych, chorobach zwyrodnieniowych, RZS, zmianach pourazowych, w leczeniu ran, nerwobólach oraz entezopatiach.

Tak 15 min. 25 zł
Fizykoterapia Krioterapia miejscowa

Działanie: Zabieg polega na miejscowym ochłodzeniu danej części ciała za pomocą bardzo niskich temperatur. Krioterapia powoduje początkowo zwężenie naczyń krwionośnych, a następnie ich rozszerzenie. Stosowanie zimna powoduje ograniczenie krwawień oraz zmniejszenie obrzęków.

Wskazania: Leczenie zimnem ma wysokie zastosowanie w leczeniu wczesnych stanów pourazowych, przeciążeniach układu kostno-stawowego. Wykazuje efektywne działanie przy stłuczeniach, krwiakach oraz różnego rodzaju zwichnięciach lub skręceniach.

Tak 5 min. 30 zł
Hydroterapia Masaż podwodny automatyczny

Działanie: Strumień wody wylatujący z dyszy uciska dane miejsce na ciele pacjenta powodując masaż skóry, tkanek podskórnych i mięśni. Dochodzi do zwiększenia krążenia krwi w organizmie. Dzięki temu tkanki, na których prowadzony jest masaż podwodny są lepiej dotlenione i odżywione.

Wskazania: Masaż podwodny automatyczny stosuje się przy zwiększonym napięciu mięśniowym, zanikach mięśniowych oraz przy ogólnym przemęczeniu organizmu. Również dobrze wpływa na zespoły bólowe kręgosłupa.

Nie 15 min. 60 zł
Hydroterapia Kąpiel perełkowa

Działanie: Zabieg ma działanie relaksacyjno – odprężające i jest wykonywany w temperaturze 35 stopni. Powoduje rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek oraz zwiększa dopływ krwi żylnej do serca.

Wskazania: Podobnie jak w innych zabiegach hydrologicznych kąpiel pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Szczególnie stosowana przy chorobach reumatyczno-zwyrodnieniowych oraz chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów.

Nie 15min. 50 zł
Masaże Klasyczny częściowy/całościowy

Działanie: Zabieg leczniczy wykonywany w sposób manualny z wykorzystaniem techniki klasycznej tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wstrząsanie. Działa rozluźniająco i poprawia krążenie.

Wskazania: Zalecany przy ogólnym zmęczeniu i napięciu mięśniowym. Wykonywany w formie częściowej (30min.) lub całościowej (60min.)

Tak 25-55 min. 120-190 zł
Masaże Leczniczy

Działanie: Zabieg leczniczy wykonywany w sposób manualny, skoncentrowany na obszarze bólowym.

Wskazania: Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni określonego obszaru.

Tak 25 min. 130 zł
Masaże Limfatyczny pneumatyczny

Działanie: To rodzaj masażu przyrządowego, służący głównie poprawie krążenia żylnego i limfatycznego. Ta technika masażu wykorzystuje mankiety pompowane powietrzem o kształcie dopasowanym do części ciała poddanej zabiegowi. Masaż pneumatyczny polega na naprzemiennym wtłaczaniu powietrza do mankietów i wypuszczaniu w odpowiednich proporcjach czasowych.

Wskazania: Przeznaczony jest dla osób cierpiących na obrzęk limfatyczny lub żylny. Łagodzi objawy niewydolności krążenia, fibromialgii, żylaków, zespołu niespokojnych nóg czy cukrzycy. Może być zastosowany po mastektomii. Masaż pneumatyczny zmniejsza cellulit, a także wygładza i poprawia strukturę skóry.

Tak 25 min. 60 zł
Masaże Limfatyczny ręczny

Działanie: Masaż limfatyczny (inaczej nazywany drenażem) jest zabiegiem mającym na celu usprawnienie przepływu limfy w przypadku jej zastoju, który manifestuje się głównie opuchlizną.

Wskazania: Podobnie jak masaż limfatyczny pneumatyczny łagodzi objawy niewydolności krążenia, fibromialgii, żylaków, zespołu niespokojnych nóg czy cukrzycy. Może być zastosowany po mastektomii. Zmniejsza cellulit, a także wygładza i poprawia strukturę skóry.

Tak 25-55 min. 130-190 zł
Masaże Bańkami chińskimi

Działanie: To masaż gumową bańką wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Wskazania: Doskonale poprawia ukrwienie, ma działanie antycellulitowe, zmniejsza rozstępy, a także działa rozluźniająco na napięte mięśnie.

Tak 25-55 min. 120-170 zł
  Sala CARDIO Nie 60 min. 30 zł
  Konsultacja ze specjalistą Rafałem Kotem Tak   200 zł

Zabiegi kosmetyczne SPA

Specjalizacja Rodzaj zabiegu Wymagana konsultacja lekarska Zabiegi dostępne w pakietach
Cena zabiegu poza pakietem
Czas trwania
Pielęgnacja dłoni i paznokci Manicure biologiczny jednokolorowy Nie 50 zł 40 min

Zabiegi kosmetyczne SPA

Specjalizacja Rodzaj zabiegu Wymagana konsultacja lekarska Zabiegi dostępne w pakietach
Cena zabiegu poza pakietem
Czas trwania
Pielęgnacja dłoni i paznokci Manicure biologiczny jednokolorowy Nie 50 zł 40 min